Energooszczędne

Okna i Drzwi

Okna Słowińscy – producent okien Łódź

Firma Słowińscy to renomowany Polski producent energooszczędnych okien i drzwi z drewna, systemów drewniano-aluminiowych a także stolarki z PVC i aluminium. W oparciu o najnowsze światowe technologie produkujemy stolarkę o najwyższych parametrach termicznych. Nasze wyroby świetnie się sprawdzają zarówno w nowo powstających domach jednorodzinnych i rezydencjach, jak i w budownictwie wielorodzinnym. W odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie rynku oferujemy także okna historyczne. Okna drewniane w systemie Retro są przeznaczone do remontowanych lub rewitalizowanych budynków zabytkowych i starych kamienic.

Sprzedaż na rynku krajowym prowadzimy przez sieć salonów firmowych. W Łodzi firma Słowińscy jest obecna od ponad 10 lat. Wystawa naszych wyrobów mieści się w Salonie Stolarki M Studio przy ulicy Łąkowej 7B. Nieustannie unowocześniamy technologię produkcji, tak aby oferowane okna energooszczędne i stolarka historyczna spełniały najwyższe standardy użytkowe i estetyczne, gwarantując satysfakcję z zakupu i ich codziennego użytkowania.

Miarą uznania klientów dla produktów firmy Słowińscy jest wielkość exportu, który stanowi ponad 70 % sprzdaży. Słowińscy wysyła swoje wyroby do krajów Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Nowoczesna fabryka o powierzchni 10 000 m2 znajduje się w Słupcy, 150 km od Łodzi. Zatrudniamy doświadczony zespół 180 pracowników. Jesteśmy producentem z wieloletnią tradycją, stawiamy na ciągły rozwój, innowacyjność i nowoczesne technologie.

Drewno sosnowe i dębowe stosowane w produkcji
 pochodzi wyłącznie z udokumentowanych źródeł, co potwierdza certyfikat FSC

Okna drewniane

Okna drewniane polecamy zarówno do budynków o architekturze klasycznej jaki i nowoczesnej. Drewno jest ekologicznym i ponadczasowym materiałem, który od zarania dziejów był wykorzystywany do produkcji stolarki. Wysoka izolacyjność i wytrzymałość drewna jako materiału konstrukcyjnego pozwala na wytworzenie energooszczędnych i jednocześnie eleganckich okien drewnianych o wysokich parametrach eksploatacyjnych. Okna drewniane świetnie nadają się dla budynków o klasycznej architekturze i tradycyjnie wykończonych wnętrzach. spełniając funkcje zarówno praktyczne, jak i ozdobne. Równie dobrze okna drewniane radzą sobie w budynkach nowoczesnych , zwłaszcza tych , w których występuje potrzeba zamontowanie przeszkleń o znacznych wymiarach i tam gdzie istotna jest energooszczędność lub pasywność.
Najwyższa jakość klejonych warstwowo elementów drewnianych a także stosowanie w procesie produkcji jedynie najwyższej jakości komponentów przyczynia się do wielopokoleniowej trwałości okien drewnianych produkowanych przez Słowińscy sp.j. W ofercie sprzedaży naszego salonu firmowego w Łodzi znajdują się m.in. energooszczędne okna drewniane IV 92 Thermo dedykowane dla budownictwa energooszczędnego i okna historyczne IV 92 Retro dla remontowanych budynków zabytkowych i kamienic.

Okna historyczne

System okien historycznych IV 92 Retro jest skierowany do klientów, którzy cenią piękno i delikatność, a jednocześnie poszukują okien o wysokich parametrach termicznych. Retro 92 to wysublimowana elegancja połączona z bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Zastosowanie dwukomorowej szyby o współczynniku Ug = 0,5 W/m2K i potrójnego uszczelnienia ramy i skrzydła pozwala uzyskać świetną izolacyjność termiczną i akustyczną. Wartość Uw dla okna IV Retro 92 wynosi 0,8 W/m2K. Retro 92 dzięki delikatnej linii żłobień i bardzo wąskim szprosom wiedeńskim do złudzenia przypomina okna, które możemy oglądać w secesyjnych willach i kamienicach powstałych na przełomie XIX i XX wieku. Walory estetyczne powodują, że okna Retro IV 92 są często wybierane dla remontowanych budynków zabytkowych i nowo powstających stylowych rezydencji.

Okna drewniano-aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe to doskonałe połączenie wyjątkowej estetyki naturalnego drewna z bardzo wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, które daje nam zewnętrzna okładzina aluminiowa. Okna drewniano-aluminiowe to innowacyjne rozwiązanie o szerokim zastosowaniu w nowoczesnym budownictwie. Energooszczędne okna drewniano-aluminiowe, których sprzedaż prowadzi nasz salon firmowy, są dedykowane dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Technicznie zaawansowana konstrukcja pozwala uzyskać bardzo wysoką precyzję wykonania, szczelność i stabilność co przekłada się na ich trwałość i parametry eksploatacyjne. Okna drewniano-aluminiowe dostępne są w różnych wersjach okładzin i kolorów.

Okna aluminiowe

W tej grupie produktów dostępne są konstrukcje o różnym przeznaczeniu – z powodzeniem stosuje się je w budownictwie mieszkalnym, ale też przemysłowym oraz w miejscach użyteczności publicznej. Witryny sklepowe, wystawy czy biurowce to tylko przykładowe przestrzenie, gdzie wykorzystuje się okna aluminiowe, które szczególnie dobrze prezentują się w nowoczesnych nieruchomościach. Szeroki wybór wielkości, rodzajów konstrukcji i grubości wypełnień pozwala na precyzyjne dobranie dokładnie takiej stolarki, jakiej się poszukuje.